archiwum

Aktualności

Stypendium dla MuzEL’a!

Miło jest nam poinformować Państwa, że redakcja muzycznyelblag.pl otrzymała w listopadzie 2013 r. stypendium od Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego z programu „Promocje” na funkcjonowanie, rozwój strony muzycznyelblag.pl, która poświęcona jest elbląskiej historii muzycznej. W imieniu swoim i użytkowników witryny, serdecznie dziękujemy za wsparcie! Warto przypomnieć, że to już drugie stypendium od ETK na rozwój strony. Obecna szata graficzna powstała w styczniu 2012 r. dzięki wsparciu ETK, Studio Reklamy „Blueboard” i „Xis-owi”, którzy cały czas wspierają akcję od strony technicznej. Dzięki!


Zrealizowane projekty, wywiady, relacje:

 

Idea strony „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”

 

Wywiad z 2007 r. przeprowadził K. Jaworski, emisja 9.09.2007 w pierwszej audycji „Muzyczny Elbląg” w Radiu EL. Ta sama treść została opublikowana przez: J. Żondłowska, Czytelnicy piszą, Jubileusz Muzycznego Elbląga, Dziennik Elbląski, nr 51 (16. 585), 29.02.2008, s. 10.

 

O książce " Elbląska Encyklopedia Muzyczna 1945-2010" mówią wydawcy

T. Sulich. Elbląska Gazeta Internetowa, portEl.pl, 3.01.2011. Przedruk za zgodą autora.

   

Wywiad z autorem "EEM 45-10"

T. Sulich. Elbląska Gazeta Internetowa, portEl.pl, 3.01.2011. Przedruk za zgodą autora.

 

Zrealizowane pomysły w latach 2007-2013

 

 

Projekt „Promocje” realizowany jest przy pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach projektu "Wspieranie twórczości elbląskich artystów, w szczególności promocja kultury lokalnej w kraju i za granicą”.

 • Elbląskie Nagrody Kulturalne 2018

  Redaktor Elbląskiego Archiwum Muzycznego – Krzysztof Bidziński, otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg (adresowane do artystów profesjonalnych i niezawodowych twórców, którzy mają pomysł na zrealizowanie projektu kulturalnego i którzy swoją działalnością promują Elbląg w kraju i na arenie międzynarodowej”) na realizację wydania papierowego książki „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”, która także dzięki czytelnikom (jako Honorowi Wydawcy) ukaże się drukiem w 2018 roku. 

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Centrum

  W marcu „Elbląska Encyklopedia Muzyczna” zostanie zaprezentowana w audycji „Made in Polska” prowadzonej przez Adama Martuzalskiego w Radiu Centrum 106,4 FM w Kaliszu. Audycji słuchaj w każdy czwartek w godz. 23:00-24:00 także przez Internet. Szczegóły emisji wkrótce! 

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu 2NURFM

  „Elbląską Encyklopedię Muzyczną” zaprezentowano 17 marca w „Audycji Polska” prowadzonej przez Zbigniewa Plutę i Barbarę Pieńkowską w radiu 2NURFM 103,7 FM Newcastle w Australii. Oprócz przedstawienia zarysu książki, wyemitowano także nagranie „Teraz” grupy Funky Bastardos. W innych audycjach zostaną wyemitowane również inne utwory elbląskich zespołów. Audycji słuchaj także przez Internet co dwa tygodnie w soboty, w godz. 19:00-20:00 czasu australijskiego. Polecamy!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu UWM FM

  Wywiad z autorem czwartego wydania multimedialnej książki „Elbląska Encyklopedia Muzyczna” wraz z nagraniami Ahead – „Transowy” i Bulgoty – „Kowboj” wyemitowano 26 lutego na fali olsztyńskiego radia akademickiego UWM FM 95,9 FM w audycji „Uwierz w Muzykę” prowadzonej m.in. przez Michała Napiórkowskiego. Słuchaj stacji także w Internecie. Polecamy!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Akadera

  Demonic Records, Witching Hour Productions i Hertz Studio, to tylko kilka przykładów na to co łączy Elbląg z Białymstokiem. O „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” posłuchacie w lutym w godz. 19:00-22:00 w Radiu Akadera 87,7 FM w Białymstoku w audycji „Lekko przed zmROCKiem” prowadzonej przez Konrada Sikorę. Audycji słuchaj także przez Internet.

  czytaj więcej