archiwum

Recenzje

Terrordome – „Machete Justice”, Defense Records, 2015

Nowości z krakowskiego Defense Records podesłane przez ekipę z Terrordome to wydany 15 maja 2015 roku album „Machete Justice” charakteryzujący się gangsterskim sex shopem oraz dawką brutalnego crossover thrash metalu na najwyższych obrotach, który rzeczywiście potrafi podniecić zakurzony „compact disc players” oraz rozjechać koncertowo na których zapewne musi być niezły młyn i skoki ze sceny jak na setach Acid Drinkers czy The Exploited do których Terrordome ciągnie mnie porównawczo.


Nic dziwnego, że płyta trwa zaledwie 30 minut gdyż wszyscy zasuwają z prędkością karabinu maszynowego, ale taka porcja w zupełności wystarczy aby skruszyć mury i oddzielić ziarno od plew. Zawartość nadesłanego krążka wzbogaca tradycyjna porcja flyersów, a więc dwustronny plakat, ulotki drukowane i ksero (stara Do It Yourself’owa szkoła), różne wzory naklejek grupy i produkcji z Defense Records. W gąszczu nadesłanych materiałów wyłapałem jeszcze promocyjny krążek „We’ll Show You Bosch, Mitch!” będący kompilacją wcześniejszych wydawnictw Terrordome zawierający łącznie 28 utworów w tym warszawski bootleg z 2013 r. utrzymany w klimacie jak wyżej. Terrordome? Nawet laik powinien zafundować sobie porcję Terrordome’owskiego koksu na pobudzenie, bo naprawdę warto! Szczegóły: www.terrordome.net.pl

 

 

 

KB, www.muzycznyelblag.pl, 26.06.2015, ©

 • Kolędowe Jazz Do It w Zakrzewie

  15 grudnia o godz. 17 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” zabrzmią jazzowe wersje kolęd w wykonaniu grupy Jazz Do It w składzie: Małgorzata Szarek (śpiew), Mariusz Gęgotek (piano), Marcin Gawdzis (trąbka), Andrzej Zielak (kontrabas), Krzysztof Narodowski (perkusja). Wstęp wolny. Zapraszamy!

  czytaj więcej
 • Inter-Skomens

  Zespół działał w latach siedemdziesiątych w Technikum Mechanicznym przy ul. J.A. Komeńskiego. W skład zespołu wchodzili: Władysław Kobylewski – gitara, Piotr Hajdukonis – gitara basowa, Leszek „Słoma” Lamkiewicz – śpiew, perkusja. W zespole udzielali się także m.in. Zenek Petrykowski – śpiew i Krzysztof Dudzicki – perkusja. Z zespołem przyjaźnili się Wojciech Górny i Wanda Kwietniewska. Grupa wykonywała muzykę rock i hard rockową oraz utwory z repertuaru m.in. Jimiego Hendrixa, The Shadows i Czesława Niemena. Zespół koncertował m.in. na szkolnych imprezach oraz przeglądach artystycznych w Elblągu i okolicach.

  czytaj więcej
 • Elbląska Encyklopedia Muzyczna V

  W sierpniu 2018 r. ukazało się tym razem w wersji papierowej, piąte wydanie „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” Krzysztofa Bidzińskiego, opublikowane przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Publikacja na 428 stronach zawiera zaktualizowane dane z poprzednich opracowań (dzieje od XIII do XXI wieku, Elbing/Elbląg), nowe hasła z okresu: grudzień 2017 – lipiec 2018 oraz czarno-białe zdjęcia. Książka ukazała się dzięki Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg oraz sfinansowaniu przez grupę czytelników (Honorowi Wydawcy) i autora. Polecamy!

  czytaj więcej
 • Elbląskie Nagrody Kulturalne 2018

  Redaktor Elbląskiego Archiwum Muzycznego – Krzysztof Bidziński, otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg (adresowane do artystów profesjonalnych i niezawodowych twórców, którzy mają pomysł na zrealizowanie projektu kulturalnego i którzy swoją działalnością promują Elbląg w kraju i na arenie międzynarodowej”) na realizację wydania papierowego książki „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”, która także dzięki czytelnikom (jako Honorowi Wydawcy) ukaże się drukiem w 2018 roku. 

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Centrum

  W marcu „Elbląska Encyklopedia Muzyczna” zostanie zaprezentowana w audycji „Made in Polska” prowadzonej przez Adama Martuzalskiego w Radiu Centrum 106,4 FM w Kaliszu. Audycji słuchaj w każdy czwartek w godz. 23:00-24:00 także przez Internet. Szczegóły emisji wkrótce! 

  czytaj więcej