archiwum

Recenzje

Terrordome – „Machete Justice”, Defense Records, 2015

Nowości z krakowskiego Defense Records podesłane przez ekipę z Terrordome to wydany 15 maja 2015 roku album „Machete Justice” charakteryzujący się gangsterskim sex shopem oraz dawką brutalnego crossover thrash metalu na najwyższych obrotach, który rzeczywiście potrafi podniecić zakurzony „compact disc players” oraz rozjechać koncertowo na których zapewne musi być niezły młyn i skoki ze sceny jak na setach Acid Drinkers czy The Exploited do których Terrordome ciągnie mnie porównawczo.


Nic dziwnego, że płyta trwa zaledwie 30 minut gdyż wszyscy zasuwają z prędkością karabinu maszynowego, ale taka porcja w zupełności wystarczy aby skruszyć mury i oddzielić ziarno od plew. Zawartość nadesłanego krążka wzbogaca tradycyjna porcja flyersów, a więc dwustronny plakat, ulotki drukowane i ksero (stara Do It Yourself’owa szkoła), różne wzory naklejek grupy i produkcji z Defense Records. W gąszczu nadesłanych materiałów wyłapałem jeszcze promocyjny krążek „We’ll Show You Bosch, Mitch!” będący kompilacją wcześniejszych wydawnictw Terrordome zawierający łącznie 28 utworów w tym warszawski bootleg z 2013 r. utrzymany w klimacie jak wyżej. Terrordome? Nawet laik powinien zafundować sobie porcję Terrordome’owskiego koksu na pobudzenie, bo naprawdę warto! Szczegóły: www.terrordome.net.pl

 

 

 

KB, www.muzycznyelblag.pl, 26.06.2015, ©

 • Nie wyrzucaj wspomnień!!! Przekaż dla nas!

  Ostatnio otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od ludzi nie wiedzących co zrobić z pamiątkami m.in. po działalności muzycznej dziadków, rodziców czy znajomych (Elbing/Elbląg), a jednak szkoda im je wywalić na śmietnik albo przenieść do piwnicy. Także informujemy, że przyjmujemy m.in. kopie oraz oryginały wszelkich materiałów po elbląskich muzykach i instytucjach kultury, domach kultury, klubach, kawiarniach, salach koncertowych itp. począwszy od danych, zdjęć, kronik, prasy, plakatów, nagrań z prób i koncertów, po instrumenty, akcesoria muzyczne czy szyldy.

  czytaj więcej
 • Jogurtowa kooperacja

  Tym razem będzie o muzyce, sukcesach przeciekających przez palce, mediach, a także o obrazach i... „sejmowych ogórach”. Panie i panowie: Jarosław „Jogurt”/„Yoga” Polański pierwszy elbląski raper/traper na kiszonym kwasie!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu MORS UG

  Dzisiaj o godz. 18 usłyszycie o „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w audycji Raport Literacki emitowanej w akademickim Radiu MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad z autorem książki przeprowadzi Jakub Ruźniak. Zapraszamy do słuchania przez sieć! Wyemitowano nagrania: Pies – „Kot” (TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2) oraz The Lollipops – „Long Way Home” (Muzyczna Warmia i Mazury).

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Gdańsk, 2

  10 stycznia w audycji Kamila Wicika w Radiu Gdańsk 103,7 MHz zaprezentowano tym razem papierową wersję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”. Oprócz przedstawienia genezy książki i jej aktualizacji, poruszono tradycyjnie temat powiązań elbląskiej sceny muzycznej z trójmiejską. Zostaną także wyemitowane nagrania elbląskich i (ex-elbląsko-gdańskich) zespołów m.in. grupy Fumez z utworem „Trzewia”. Szczegóły emisji audycji niebawem. Nasłuchujcie Radia Gdańsk!

  czytaj więcej
 • Inter-Skomens

  Zespół działał w latach siedemdziesiątych w Technikum Mechanicznym przy ul. J.A. Komeńskiego. W skład zespołu wchodzili: Władysław Kobylewski – gitara, Piotr Hajdukonis – gitara basowa, Leszek „Słoma” Lamkiewicz – śpiew, perkusja. W zespole udzielali się także m.in. Zenek Petrykowski – śpiew i Krzysztof Dudzicki – perkusja. Z zespołem przyjaźnili się Wojciech Górny i Wanda Kwietniewska. Grupa wykonywała muzykę rock i hard rockową oraz utwory z repertuaru m.in. Jimiego Hendrixa, The Shadows i Czesława Niemena. Zespół koncertował m.in. na szkolnych imprezach oraz przeglądach artystycznych w Elblągu i okolicach.

  czytaj więcej