archiwum

Wywiady

Dźwiękowy najazd stoczniowców

Szybki wywiad z Michałem Miegoniem z The Shipyard, Kiev Office przed koncertem (27.09) w Elblągu. Polecane dźwięki!


Krzysztof Bidziński: Jaki materiał zaprezentujecie na najbliższym koncercie w elbląskiej Mjazzdze?

 

Michał Miegoń: Zagramy niemalże w całości nasz najnowszy album „Water on Mars” i oczywiście oczekiwane przez publiczność starsze piosenki. Kto widział nas poprzednio, ten wie, że nie oszczędzamy się w boju. Co ciekawe, materiał z „Water on Mars” częściowo po raz pierwszy prezentowaliśmy właśnie w Mjazzdze na naszym poprzednim koncercie. Niektóre numery graliśmy tu po raz pierwszy – przyjęcie było gorące – mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo : )

 

To już chyba twój czwarty kontakt z elbląską publicznością. Jak oceniasz ich poziom zaangażowania w pochłanianie dźwięków gdyńskich najeźdźców?

 

MM: Policzyłem – szósty! Elbląg zawsze ma świetną aurę jeśli chodzi o prezentowanie muzyki na żywo. Publiczność jest skupiona, ale nie bez przesady – istnieje spora doza spontaniczności. Co ważne, wydaje mi się, że w dobie kiedy kluby narzekają na frekwencję, Elbląg może pochwalić się wierną w chodzeniu na koncerty grupą osób, która nie jest wcale mała. Widać to po obfitej ofercie koncertowej, choćby Mjazzgi.

 

Zdradź najbliższe plany studyjne i koncertowe The Shipyard, Kiev Office i innych najbardziej aktywnych projektów w których uczestniczysz.

 

MM: Z The Shipyard zapewne będziemy powoli szykować nowy materiał. Już teraz zaczynamy myśleć nad nowymi utworami, choć wciąż pochłania nas promocja „Water on Mars” – właśnie wydaliśmy trzeciego singla z płyty – utwór „But Everything”, który będzie można usłyszeć niebawem w radiostacjach. 24 października wychodzi nowa płyta Kiev Office „Statek Matka”, którą będziemy promować na koncertach, a zimą ukaże się płyta formacji Bubble Chamber w której obsługuję instrumenty elektroniczne, także praca wre, nie ma miejsca na chwilę nudy : )

 

Dzięki za rozmowę!


Zapraszamy serdecznie na koncert THE SHIPYARD do klubu Mjazzga na godz. 20:15!

 

 

Wywiad przeprowadzony 26 września 2014, ©

 

 

Wideo: The Shipyard - So Much To Win

 

 

Przeczytaj recenzje albumów:


 

The Shipyard – „Teleportacja” / „Święto Strachów”

The Shipyard – „We Will Sea”

The Shipyard – „Downtown”

 

 • Kolędowe Jazz Do It w Zakrzewie

  15 grudnia o godz. 17 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” zabrzmią jazzowe wersje kolęd w wykonaniu grupy Jazz Do It w składzie: Małgorzata Szarek (śpiew), Mariusz Gęgotek (piano), Marcin Gawdzis (trąbka), Andrzej Zielak (kontrabas), Krzysztof Narodowski (perkusja). Wstęp wolny. Zapraszamy!

  czytaj więcej
 • Inter-Skomens

  Zespół działał w latach siedemdziesiątych w Technikum Mechanicznym przy ul. J.A. Komeńskiego. W skład zespołu wchodzili: Władysław Kobylewski – gitara, Piotr Hajdukonis – gitara basowa, Leszek „Słoma” Lamkiewicz – śpiew, perkusja. W zespole udzielali się także m.in. Zenek Petrykowski – śpiew i Krzysztof Dudzicki – perkusja. Z zespołem przyjaźnili się Wojciech Górny i Wanda Kwietniewska. Grupa wykonywała muzykę rock i hard rockową oraz utwory z repertuaru m.in. Jimiego Hendrixa, The Shadows i Czesława Niemena. Zespół koncertował m.in. na szkolnych imprezach oraz przeglądach artystycznych w Elblągu i okolicach.

  czytaj więcej
 • Elbląska Encyklopedia Muzyczna V

  W sierpniu 2018 r. ukazało się tym razem w wersji papierowej, piąte wydanie „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” Krzysztofa Bidzińskiego, opublikowane przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Publikacja na 428 stronach zawiera zaktualizowane dane z poprzednich opracowań (dzieje od XIII do XXI wieku, Elbing/Elbląg), nowe hasła z okresu: grudzień 2017 – lipiec 2018 oraz czarno-białe zdjęcia. Książka ukazała się dzięki Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg oraz sfinansowaniu przez grupę czytelników (Honorowi Wydawcy) i autora. Polecamy!

  czytaj więcej
 • Elbląskie Nagrody Kulturalne 2018

  Redaktor Elbląskiego Archiwum Muzycznego – Krzysztof Bidziński, otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg (adresowane do artystów profesjonalnych i niezawodowych twórców, którzy mają pomysł na zrealizowanie projektu kulturalnego i którzy swoją działalnością promują Elbląg w kraju i na arenie międzynarodowej”) na realizację wydania papierowego książki „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”, która także dzięki czytelnikom (jako Honorowi Wydawcy) ukaże się drukiem w 2018 roku. 

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Centrum

  W marcu „Elbląska Encyklopedia Muzyczna” zostanie zaprezentowana w audycji „Made in Polska” prowadzonej przez Adama Martuzalskiego w Radiu Centrum 106,4 FM w Kaliszu. Audycji słuchaj w każdy czwartek w godz. 23:00-24:00 także przez Internet. Szczegóły emisji wkrótce! 

  czytaj więcej