archiwum

Wywiady

Dźwiękowy najazd stoczniowców

Szybki wywiad z Michałem Miegoniem z The Shipyard, Kiev Office przed koncertem (27.09) w Elblągu. Polecane dźwięki!


Krzysztof Bidziński: Jaki materiał zaprezentujecie na najbliższym koncercie w elbląskiej Mjazzdze?

 

Michał Miegoń: Zagramy niemalże w całości nasz najnowszy album „Water on Mars” i oczywiście oczekiwane przez publiczność starsze piosenki. Kto widział nas poprzednio, ten wie, że nie oszczędzamy się w boju. Co ciekawe, materiał z „Water on Mars” częściowo po raz pierwszy prezentowaliśmy właśnie w Mjazzdze na naszym poprzednim koncercie. Niektóre numery graliśmy tu po raz pierwszy – przyjęcie było gorące – mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo : )

 

To już chyba twój czwarty kontakt z elbląską publicznością. Jak oceniasz ich poziom zaangażowania w pochłanianie dźwięków gdyńskich najeźdźców?

 

MM: Policzyłem – szósty! Elbląg zawsze ma świetną aurę jeśli chodzi o prezentowanie muzyki na żywo. Publiczność jest skupiona, ale nie bez przesady – istnieje spora doza spontaniczności. Co ważne, wydaje mi się, że w dobie kiedy kluby narzekają na frekwencję, Elbląg może pochwalić się wierną w chodzeniu na koncerty grupą osób, która nie jest wcale mała. Widać to po obfitej ofercie koncertowej, choćby Mjazzgi.

 

Zdradź najbliższe plany studyjne i koncertowe The Shipyard, Kiev Office i innych najbardziej aktywnych projektów w których uczestniczysz.

 

MM: Z The Shipyard zapewne będziemy powoli szykować nowy materiał. Już teraz zaczynamy myśleć nad nowymi utworami, choć wciąż pochłania nas promocja „Water on Mars” – właśnie wydaliśmy trzeciego singla z płyty – utwór „But Everything”, który będzie można usłyszeć niebawem w radiostacjach. 24 października wychodzi nowa płyta Kiev Office „Statek Matka”, którą będziemy promować na koncertach, a zimą ukaże się płyta formacji Bubble Chamber w której obsługuję instrumenty elektroniczne, także praca wre, nie ma miejsca na chwilę nudy : )

 

Dzięki za rozmowę!


Zapraszamy serdecznie na koncert THE SHIPYARD do klubu Mjazzga na godz. 20:15!

 

 

Wywiad przeprowadzony 26 września 2014, ©

 

 

Wideo: The Shipyard - So Much To Win

 

 

Przeczytaj recenzje albumów:


 

The Shipyard – „Teleportacja” / „Święto Strachów”

The Shipyard – „We Will Sea”

The Shipyard – „Downtown”

 

 • Nie wyrzucaj wspomnień!!! Przekaż dla nas!

  Ostatnio otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od ludzi nie wiedzących co zrobić z pamiątkami m.in. po działalności muzycznej dziadków, rodziców czy znajomych (Elbing/Elbląg), a jednak szkoda im je wywalić na śmietnik albo przenieść do piwnicy. Także informujemy, że przyjmujemy m.in. kopie oraz oryginały wszelkich materiałów po elbląskich muzykach i instytucjach kultury, domach kultury, klubach, kawiarniach, salach koncertowych itp. począwszy od danych, zdjęć, kronik, prasy, plakatów, nagrań z prób i koncertów, po instrumenty, akcesoria muzyczne czy szyldy.

  czytaj więcej
 • Jogurtowa kooperacja

  Tym razem będzie o muzyce, sukcesach przeciekających przez palce, mediach, a także o obrazach i... „sejmowych ogórach”. Panie i panowie: Jarosław „Jogurt”/„Yoga” Polański pierwszy elbląski raper/traper na kiszonym kwasie!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu MORS UG

  Dzisiaj o godz. 18 usłyszycie o „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w audycji Raport Literacki emitowanej w akademickim Radiu MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad z autorem książki przeprowadzi Jakub Ruźniak. Zapraszamy do słuchania przez sieć! Wyemitowano nagrania: Pies – „Kot” (TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2) oraz The Lollipops – „Long Way Home” (Muzyczna Warmia i Mazury).

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu Gdańsk, 2

  10 stycznia w audycji Kamila Wicika w Radiu Gdańsk 103,7 MHz zaprezentowano tym razem papierową wersję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”. Oprócz przedstawienia genezy książki i jej aktualizacji, poruszono tradycyjnie temat powiązań elbląskiej sceny muzycznej z trójmiejską. Zostaną także wyemitowane nagrania elbląskich i (ex-elbląsko-gdańskich) zespołów m.in. grupy Fumez z utworem „Trzewia”. Szczegóły emisji audycji niebawem. Nasłuchujcie Radia Gdańsk!

  czytaj więcej
 • Inter-Skomens

  Zespół działał w latach siedemdziesiątych w Technikum Mechanicznym przy ul. J.A. Komeńskiego. W skład zespołu wchodzili: Władysław Kobylewski – gitara, Piotr Hajdukonis – gitara basowa, Leszek „Słoma” Lamkiewicz – śpiew, perkusja. W zespole udzielali się także m.in. Zenek Petrykowski – śpiew i Krzysztof Dudzicki – perkusja. Z zespołem przyjaźnili się Wojciech Górny i Wanda Kwietniewska. Grupa wykonywała muzykę rock i hard rockową oraz utwory z repertuaru m.in. Jimiego Hendrixa, The Shadows i Czesława Niemena. Zespół koncertował m.in. na szkolnych imprezach oraz przeglądach artystycznych w Elblągu i okolicach.

  czytaj więcej