archiwum

Aktualności

Spotless Mind w audycjach radiowych

Materiał demonstracyjny zarejestrowany przez zespół w marcu 2010 r. w „Studiu Koncertowym” Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, pozwolił na emisję utworów grupy w stacjach na terenie kraju oraz w Polskim Radiu PiK w audycji „Rockowa Skrzynka Pocztowa” prowadzonej przez Adama Droździka.


Wybrane nagrania prezentowane były w: Radiu EL w „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”, Polskim Radiu Olsztyn w audycji: „SzakuneC” prowadzonej przez Pawła Jaskulskiego i Grzegorza Kasjaniuka, w Radiu Żmigród w audycji „Taniec w rzeźni” Andrzeja Walochnika, we wrocławskim Akademickim Radiu Bit (Dolnośląska Szkoła Wyższa/Uniwersytet Dolnośląski DSW) w audycji „Muzykofilia” Iwony Ressel. W studenckim Radiu Politechniki Warszawskiej – Radio Aktywne w audycji „Astrolog” prowadzonej przez Sebastiana Żołnowskiego. W Pro-Radiu w audycji "Pro-gressiver" w Strykowie.

 

W Akademickim Radiu Centrum Politechniki Rzeszowskiej w audycji „Biuro Numerów Znalezionych” prowadzonej przez Sławomira Andersa wyemitowano nagrania: „That's Nothing” i „Asking Prison”. Na antenie Akademickiego Radia Centrum w Lublinie w audycji Roberta Grablewskiego „Program” oraz w krakowskiej stacji akademickiej „Radiofonia.fm” w audycji "Defibrylacja" Adriana Gonciarza, wyemitowano wywiad z Tomaszem Hoffmanem, perkusistą grupy oraz kilka nagrań.

 

 

  • Encyklopedia w Metal Hammer

    W najnowszym wydaniu czasopisma Metal Hammer (09.2024) przeczytacie m.in. najnowszą recenzję książki Elbląska Encyklopedia Muzyczna autorstwa Macieja Krzywińskiego (Metal Hammer). Czasopismo do nabycia w salonach prasowych i w Internecie.

    czytaj więcej
  • Tożsamość miasta. Elbląg 1954-2024 – konferencja

    Konferencja „Tożsamość miasta. Elbląg 1954-2024”, odbyła się 16 listopada w Sali A/01 Ratusza Staromiejskiego z okazji 70-lecia Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Podczas konferencji m.in. Krzysztof Bidziński wygłosił w zarysie historię elbląskiej fonografii na przykładzie pocztówek dźwiękowych, kaset magnetofonowych, płyt winylowych i kompaktowych wydanych przez elbląskie zespoły w profesjonalnych firmach fonograficznych.

    czytaj więcej
  • Metal Elbląg Compilation

    24 października 2024 r. ukazała się składanka Metal Elbląg Compilation z 13 elbląskimi zespołami z różnych odmian metalu wydana przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Na płycie kompaktowej (CD) usłyszymy: Christ's Flesh, Immemorial, Trauma, Aeonian, Chemia, Dar Semai, Thanatos, Lafayn, Demise, Ultrax, Enter Chaos, Neandertal, Mistrust. Kompilacja została wydana w limitowanym nakładzie. Szczegóły o wydawnictwie: redakcja@muzycznyelblag.pl lub Muzyczny Elbląg (Facebook) / Elbląska Encyklopedia Muzyczna (Facebook). Zapraszamy do kontaktu!

    czytaj więcej
  • Elbląska Encyklopedia Muzyczna V

    W sierpniu 2018 r. ukazało się tym razem w wersji papierowej, piąte wydanie „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” Krzysztofa Bidzińskiego, opublikowane przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Publikacja na 428 stronach zawiera zaktualizowane dane z poprzednich opracowań (dzieje od XIII do XXI wieku, Elbing/Elbląg), nowe hasła z okresu: grudzień 2017 – lipiec 2018 oraz czarno-białe zdjęcia. Książka ukazała się dzięki Stypendium Kulturalnemu Miasta Elbląg oraz sfinansowaniu przez grupę czytelników (Honorowi Wydawcy) i autora. Polecamy!

    czytaj więcej
  • Pewex. Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego

    Państwowe Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego „Pewex” założono w 1972 r. w Warszawie z przekształcenia sklepów dewizowych banku PKO. W sieci sklepów „Pewex” dostępne były towary krajowe i importowane, których sprzedaż odbywała się za dewizy, czyli waluty wymienialne oraz bony towarowe PKO S.A. W Elblągu oddziały Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego „Pewex” mieściły się m.in. przy ul. Armii Czerwonej i Związku Jaszczurczego. 

    czytaj więcej