Materiał demonstracyjny zarejestrowany przez zespół w marcu 2010 r. w „Studiu Koncertowym” Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, pozwolił na emisję utworów grupy w stacjach na terenie kraju oraz w Polskim Radiu PiK w audycji „Rockowa Skrzynka Pocztowa” prowadzonej przez Adama Droździka.
Wybrane nagrania prezentowane były w: Radiu EL w „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”, Polskim Radiu Olsztyn w audycji: „SzakuneC” prowadzonej przez Pawła Jaskulskiego i Grzegorza Kasjaniuka, w Radiu Żmigród w audycji „Taniec w rzeźni” Andrzeja Walochnika, we wrocławskim Akademickim Radiu Bit (Dolnośląska Szkoła Wyższa/Uniwersytet Dolnośląski DSW) w audycji „Muzykofilia” Iwony Ressel. W studenckim Radiu Politechniki Warszawskiej – Radio Aktywne w audycji „Astrolog” prowadzonej przez Sebastiana Żołnowskiego. W Pro-Radiu w audycji "Pro-gressiver" w Strykowie.
W Akademickim Radiu Centrum Politechniki Rzeszowskiej w audycji „Biuro Numerów Znalezionych” prowadzonej przez Sławomira Andersa wyemitowano nagrania: „That's Nothing” i „Asking Prison”. Na antenie Akademickiego Radia Centrum w Lublinie w audycji Roberta Grablewskiego „Program” oraz w krakowskiej stacji akademickiej „Radiofonia.fm” w audycji "Defibrylacja" Adriana Gonciarza, wyemitowano wywiad z Tomaszem Hoffmanem, perkusistą grupy oraz kilka nagrań.
W 2025 roku mija 20 lat działalności Elbląskiego Archiwum Muzycznego (Muzyczny Elbląg). W latach 2005-2025 wydano składanki z grupami lokalnymi i regionalnymi, książki drukowane i elektroniczne, organizowano koncerty, wystawy oraz audycje radiowe. Historia muzyczna Elbinga i Elbląga była prezentowana w prasie, radiu, telewizji i Internecie.
czytaj więcejKsiążka „Elbląskie fonogramy (1969-2025)” autorstwa Krzysztofa Bidzińskiego wydana przez Elbląskie Archiwum Muzyczne, na 140 stronach opisuje historię elbląskich solistów, zespołów, chórów i orkiestr, którzy na przestrzeni ponad 50 lat wydali autorskie nagrania na nośnikach fonograficznych m.in. na pocztówkach dźwiękowych, płytach winylowych (LP) i kompaktowych (CD/DVD), kasetach magnetofonowych (MC) i wideo (VHS), a także cyfrowo w serwisach streamingowych m.in. z gatunków: jazz, metal, reggae, rap, pop, rock, punk, klasyka, blues, elektronika, muzyka dawna, filmowa, disco, industrial, ambient, grunge.
czytaj więcej20 lutego 2025 r. ukazała się na płycie kompaktowej składanka Radio EL 94,10 FM. Archiwalne Audycje Radia Elbląg (1992-2012) w nakładzie 100 egzemplarzy. Do pierwszych 30 szt. dołączono unikatową naklejkę Radio EL 92,60 FM. Na płycie usłyszycie m.in. fragmenty audycji, dżingli, miks tematycznych reklam charakterystycznych dla Radia EL oraz różne studyjne smaczki oddające ducha czasom gdy wielu z nas ustawiało na odbiorniku falę 94,10 FM.
czytaj więcejW najnowszym numerze czasopisma Metal Hammer (404/2025), przeczytacie recenzję Metal Elbląg Compilation zawierającą nagrania grup: Christ's Flesh, Immemorial, Trauma, Aeonian, Chemia, Dar Semai, Thanatos, Lafayn, Demise, Ultrax, Enter Chaos, Neandertal, Mistrust. Pismo do zdobycia w salonach prasowych oraz w sieci. Polecamy!
czytaj więcejW najnowszym e-magazynie JazzPRESS 1-2/2025 znajdziecie recenzję Piotra Zdunka o książce „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”. W numerze przeczytacie m.in. także wywiady z Przemysławem Dyakowskim, Pauliną Owczarek i Martą Goluch. Wspomienie: Quincy Jones, Roy Haynes, Lou Donaldson oraz recenzje płyt: Pata Methenya, Michała Urbaniaka, Moniki Borzym czy Ross Bellenoit. Polecamy!
czytaj więcej