archiwum

Artykuły

Elbląska muzyka w Bibliotece EL

Elbląskiej muzyki można posłuchać na sprzęcie audiofilskim w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida w Dziale Zbiorów Audiowizualnych przy ul. św. Ducha 5-7 w Elblągu. Dzięki świetnemu wyposażeniu do odsłuchiwania muzyki, biblioteka muzyczna zaprasza wszystkich melomanów do zapoznania się ze zbiorami muzycznymi (płyty, winyle, książki muzyczne - przekrój światowy) i nową kolekcją elbląską.


W 2008 r. Krzysztof Bidziński w porozumieniu z zespołami przekazał w formie daru, kilkanaście płyt (oryginały) do zbiorów Biblioteki Muzycznej – Gotycka.

 

“Avalanche Industrial Sounds”

Cantata Elbingensis    „Śpiewy Elbląskie i nie tylko...”

„Elbląska Encyklopedia Muzyczna 1945-2010” – (CD) e-book + ponad 100 mp3 elbląskich zespołów z różnych gatunków muzycznych.

“Flammable Sounds”

Gramy i Mikrofony - singiel

Insigne – “Gallery Retrospective”

Insigne – “Seen From A Distance”

Janusz Jędrzejewski – „Tu Es Petrus”

„Muzyczna Warmia i Mazury”

Plankton – “The Independent Masterpiece”

Piotr Krupski – “Elbing 1904”

Sorbet – “Without You”

Trauma – “Hamartia”

„TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2”

 

 

Wywiad z kierowniczką Działu Zbiorów Audiowizualnych

http://www.youtube.com/watch?v=Y7YNMw7cB5Y

 

 • Encyklopedia w Teraz Rocku

  Polecamy najnowszą recenzję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w lutowym wydaniu pisma Teraz Rock – „Na ponad 400 stronach autor z niezwykłą drobiazgowością opisał uniwersum rockowe, Elbląga. Książka zainteresuje przede wszystkim osoby związane z Elblągiem, ale nie tylko, bo stamtąd pochodzą przecież Wanda Kwietniewska, Wojtek Balczun z Chemii, deathmetalowe ekipy Trauma i Demise czy punkowcy z Trepanacji Czaszki".

  czytaj więcej
 • Elbląskie Archiwalia Muzyczne w TVP Olsztyn

  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wernisażu wystawy Elbląskie Archiwalia Muzyczne, który odbył się 20 stycznia 2015 r., w „Galerii Na Schodach” w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Część zbiorów zostało w 2018 r. umieszczonych w czwartym multimedialnym wydaniu książki „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”. Zdjęcia pochodzą z reportażu wyemitowanego w informacjach o godz. 18:30 na antenie TVP Olsztyn – Telewizji Polskiej S.A. Realizacja: Magdalena Detmer, Krzysztof Paluszyński.

  czytaj więcej
 • Elbląskie Archiwalia Muzyczne w Polskim Radiu Olsztyn

  Wywiad z Krzysztofem Bidzińskim na temat wystawy Elbląskie Archiwalia Muzyczne można było także posłuchać w Wiadomościach w Studio Elbląg Radia Olsztyn 103,4 MHz oraz w audycji Strefa Kultury na antenie Polskiego Radia Olsztyn 103,2 MHz i przez Internet. Wywiad przeprowadził Wojciech Chromy (Polskie Radio Olsztyn).

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Dzienniku Elbląskim

  W styczniu 2010 r., czytelnicy Dziennika Elbląskiego mogli wygrać w konkursie trzy egzemplarze multimedialnej książki „Elbląska Encyklopedia Muzyczna” autorstwa Krzysztofa Bidzińskiego. Pierwszą edycję książki wydano w 300 egzemplarzach na płycie kompaktowej (CD) przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Publikacja zawiera biogramy, zdjęcia, nagrania audio i wideo. Nakład wyczerpany! Obecnie dostępne jest piąte wydanie książki, które ukazało się w sierpniu 2018 r., opublikowane przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Zamówienia: redakcja@muzycznyelblag.pl. Polecamy serdecznie!

  czytaj więcej
 • Loopcyfer

  Solowy projekt założony w 2015 roku przez Pawła „Lutzy” Poźniaka – śpiew, gitara, klawisze, komputer. W 2015 r. wystąpił podczas „Śniadania na trawie” na terenie Centrum Sztuki Galeria EL z akompaniamentem Macieja „Very” Olewniczaka – klawisze i Wiktora Piskorza – perkusja. Podczas koncertu zaprezentowali utwory: „Melayna” (Worm), „Tór de franz” (Melayna), „Snitch” i „Koty”.  W październiku 2017 r. Loopcyfer wystąpił na Halloween Party po wernisażu Janusza „Gore77” Kozaka w klubie Mjazzga. Na swoim koncie ma także zarejestrowany własnym sumptem wideoklip do piosenki „Ekrany” opublikowany w serwisie YouTube.

  czytaj więcej