archiwum

Recenzje

ANIMAGNETICAL – „Za mną idź”, Big Blue Records, 2012, (CD)

Wydany w 2012 r. za sprawą Big Blue Records mini album „Za mną idź” zawiera cztery kompozycje wyśpiewane w języku polskim. Trochę szkoda, że zrezygnowali z obcego. Być może zespół sprecyzował odbiorców, nastawiając się na krajowy odbiór lecz w dobie cyfryzacji wskazana jest komunikatywność, a angielski to przepustka. Dla przykładu, Chemia wydała album „O2” w dwóch wersjach językowych. W Waszym przypadku także ma to sens, bowiem posiadacie dwa oblicza i szkoda zaprzepaścić szansę na szerszy odbiór.


„Za mną idź” oraz „To takie proste” w wersjach angielskich znajdują się na debiutanckiej EP-ce  „Animagnetical” wydanej własnym sumptem w 2010 r. Oprócz zmiany językowej utwory nie różnią się prawie niczym. Z nowości mamy za to „Odnaleźć spokój” i „Fobię” (plus za nastroje klawiszowe i solówkę). Dlaczego nie przearanżowano „Peace Of Mind” na polską wersję tego nie wiem, a szkoda. Czyżby jednak zbytnie podobieństwo do Days Of The New stało się kulą u nogi? Ten utwór był singlem murowanym.

 

Czy oprócz tego, że Panowie postawili na polski rynek, instrumentalnie płyty różnią się poziomem? Wcale. Tutaj także zaprezentowali solidne, zawodowe, rockowe granie, wsparte elektronicznymi drobiazgami, które z pewnością nadaje się do emisji radiowych. Czekam na longplaya, którego premiera przewidziana jest na przełom sierpnia/września 2013 r. w barwach Solitonu. Liczę także na to, że „Peace Of Mind” w jakiejkolwiek wersji znajdzie na nim miejsce.

 

 

Krzysztof Bidziński, www.muzycznyelblag.pl, 5.08.2013

 • Encyklopedia w Teraz Rocku

  Polecamy najnowszą recenzję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w lutowym wydaniu (pisma rockowego) Teraz Rock – „Na ponad 400 stronach autor z niezwykłą drobiazgowością opisał uniwersum rockowe, Elbląga. Książka zainteresuje przede wszystkim osoby związane z Elblągiem, ale nie tylko, bo stamtąd pochodzą przecież Wanda Kwietniewska, Wojtek Balczun z Chemii, deathmetalowe ekipy Trauma i Demise czy punkowcy z Trepanacji Czaszki".

  czytaj więcej
 • Loopcyfer

  Solowy projekt założony w 2015 roku przez Pawła „Lutzy” Poźniaka – śpiew, gitara, klawisze, komputer. W 2015 r. wystąpił podczas „Śniadania na trawie” na terenie Centrum Sztuki Galeria EL z akompaniamentem Macieja „Very” Olewniczaka – klawisze i Wiktora Piskorza – perkusja. Podczas koncertu zaprezentowali utwory: „Melayna” (Worm), „Tór de franz” (Melayna), „Snitch” i „Koty”.  W październiku 2017 r. Loopcyfer wystąpił na Halloween Party po wernisażu Janusza „Gore77” Kozaka w klubie Mjazzga. Na swoim koncie ma także zarejestrowany własnym sumptem wideoklip do piosenki „Ekrany” opublikowany w serwisie YouTube.

  czytaj więcej
 • Kiev Office – „Nordowi Môl”, Halo Kultura, 2020, (CD)

  Wychodzi na to, że nową dekadę XXI w. warto umuzykalnić sobie nowym albumem gdyńskiego Kiev Office. Nadmorscy rzemieślnicy gitarowych dźwięków zabierają nas w podróż zmienną jak notowania na giełdzie. Ten zespół chyba nigdy nie zaniżył poprzeczki. Nigdy nie nudziłem się słuchając ich płyt. Różnorodność, nostalgia, hałas, przestrzeń, udana produkcja... Oni zawsze wiedzieli jak podnosić na duchu. Z worka nieszablonowych rozwiązań brzmieniowych nawiązujących do klasyków gatunków... Co za wyświechtana formułka! Ten (kolejny) album jest zwyczajnie udany!

  czytaj więcej
 • Jogurtowa kooperacja

  Tym razem będzie o muzyce, sukcesach przeciekających przez palce, mediach, a także o obrazach i... „sejmowych ogórach”. Panie i panowie: Jarosław „Jogurt”/„Yoga” Polański pierwszy elbląski raper/traper na kiszonym kwasie!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu MORS UG

  Dzisiaj o godz. 18 usłyszycie o „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w audycji Raport Literacki emitowanej w akademickim Radiu MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad z autorem książki przeprowadzi Jakub Ruźniak. Zapraszamy do słuchania przez sieć! Wyemitowano nagrania: Pies – „Kot” (TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2) oraz The Lollipops – „Long Way Home” (Muzyczna Warmia i Mazury).

  czytaj więcej