Z grupą Kiev Office po raz pierwszy spotkałem się w 2010 r. za sprawą koncertu z cyklu „Z prądem i bez” w Radiu EL w Elblągu. Oczywiście muzycznie zauroczony zostałem wcześniej za sprawą albumu „Jest taka opcja” wydanego przez Nasiono Records w 2009 r. Problem w tym, że Gdynia mnie kiedyś zahipnotyzowała (nie muzycznie) i więcej niż z ciekawością sięgnąłem po ten krążek. Rozczarowanie. Powaliła mnie warstwa liryczna oraz ...
Wszystko! co jest zawarte na tym albumie np. „Zapomnij już teraz”, „Dance Trough The End of Night” powodują we mnie poczucie alienacji, sentyment, który niekoniecznie musiał się objawić ale jednak... Porównania. Można np. szybko sprecyzować pewne klimaty w utworze „Opony” przywołując najprościej grupę Sonic Youth, za sprawą wokalnej transowości oraz improwizacji instrumentalnej, zabawy efektami gitarowymi, których doświadczymy także w innych utworach.
Takie cuda wyczarował trzy osobowy skład: Miegoń, Kucharska, Wroński w zaledwie 35 minut! Ta płyta jest szybka ale moim zdaniem po prostu bardzo konkretna i ciekawa. Rock, elektroniczne smaczki, przestrzeń, melancholia, psychodelia, improwizacja, eksperymenty, odnajdziesz chociażby w utworach „Borygo”, „Telewizja”, „Strach” czy „Płoty” który ma w sobie doskonałe zmiksowane brzmienia elektroniczne, akustyczne. Ta psychodelia wieńczy przygodę z biurem. Wokalnie Miegoń mnie uwiódł ale i Kucharska udowodniła, że potrafi wywołać frustrację, (posłuchajcie jej solowy album „Congs”). Również zaskoczyła mnie produkcja albumu. Warto dodać, że ten skład, to istny „moloch producencki” (gdzie oni nie grali?) ale o tym więcej w innych historiach.
Krzysztof Bidziński, www.muzycznyelblag.pl, 26.07.2013
20 lutego 2025 r. ukazała się na płycie kompaktowej składanka Radio EL 94,10 FM. Archiwalne Audycje Radia Elbląg (1992-2012) w nakładzie 100 egzemplarzy. Do pierwszych 30 szt. dołączono unikatową naklejkę Radio EL 92,60 FM. Na płycie usłyszycie m.in. fragmenty audycji, dżingli, miks tematycznych reklam charakterystycznych dla Radia EL oraz różne studyjne smaczki oddające ducha czasom gdy wielu z nas ustawiało na odbiorniku falę 94,10 FM.
czytaj więcejW najnowszym numerze czasopisma Metal Hammer (404/2025), przeczytacie recenzję Metal Elbląg Compilation zawierającą nagrania grup: Christ's Flesh, Immemorial, Trauma, Aeonian, Chemia, Dar Semai, Thanatos, Lafayn, Demise, Ultrax, Enter Chaos, Neandertal, Mistrust. Pismo do zdobycia w salonach prasowych oraz w sieci. Polecamy!
czytaj więcejW najnowszym e-magazynie JazzPRESS 1-2/2025 znajdziecie recenzję Piotra Zdunka o książce „Elbląska Encyklopedia Muzyczna”. W numerze przeczytacie m.in. także wywiady z Przemysławem Dyakowskim, Pauliną Owczarek i Martą Goluch. Wspomienie: Quincy Jones, Roy Haynes, Lou Donaldson oraz recenzje płyt: Pata Methenya, Michała Urbaniaka, Moniki Borzym czy Ross Bellenoit. Polecamy!
czytaj więcejPo 30 latach od wydania na kasecie magnetofonowej składanki „Teraz My, Reszta Może Poczekać, Elbląg '94”, w grudniu 2024 r. ukazała się jej reedycja na płycie kompaktowej! Oprócz nagrań grup: Quiet, Labirynt, Laputita, Bigriss, Epic, Neandertal, Sun In The Glass, Kaptur Mnicha, Funk Jello, Trauma na kompilacji usłyszycie także wywiady z inicjatorami i wydawcami składanek Edwardem Mołodziejko, Markiem Nowosadem i Krzysztofem Bidzińskim, którzy opowiedzieli m.in. o historii powstania kompilacji z 1994 i 2009 r. Nakład wydawnictwa jest limitowany. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!
czytaj więcej24 października 2024 r. ukazała się składanka Metal Elbląg Compilation z 13 elbląskimi zespołami z różnych odmian metalu wydana przez Elbląskie Archiwum Muzyczne. Na płycie kompaktowej (CD) usłyszymy: Christ's Flesh, Immemorial, Trauma, Aeonian, Chemia, Dar Semai, Thanatos, Lafayn, Demise, Ultrax, Enter Chaos, Neandertal, Mistrust. Kompilacja została wydana w limitowanym nakładzie. Szczegóły o wydawnictwie: redakcja@muzycznyelblag.pl lub Muzyczny Elbląg (Facebook) / Elbląska Encyklopedia Muzyczna (Facebook). Zapraszamy do kontaktu!
czytaj więcej