archiwum

Recenzje

Terrordome – „Machete Justice”, Defense Records, 2015

Nowości z krakowskiego Defense Records podesłane przez ekipę z Terrordome to wydany 15 maja 2015 roku album „Machete Justice” charakteryzujący się gangsterskim sex shopem oraz dawką brutalnego crossover thrash metalu na najwyższych obrotach, który rzeczywiście potrafi podniecić zakurzony „compact disc players” oraz rozjechać koncertowo na których zapewne musi być niezły młyn i skoki ze sceny jak na setach Acid Drinkers czy The Exploited do których Terrordome ciągnie mnie porównawczo.


Nic dziwnego, że płyta trwa zaledwie 30 minut gdyż wszyscy zasuwają z prędkością karabinu maszynowego, ale taka porcja w zupełności wystarczy aby skruszyć mury i oddzielić ziarno od plew. Zawartość nadesłanego krążka wzbogaca tradycyjna porcja flyersów, a więc dwustronny plakat, ulotki drukowane i ksero (stara Do It Yourself’owa szkoła), różne wzory naklejek grupy i produkcji z Defense Records. W gąszczu nadesłanych materiałów wyłapałem jeszcze promocyjny krążek „We’ll Show You Bosch, Mitch!” będący kompilacją wcześniejszych wydawnictw Terrordome zawierający łącznie 28 utworów w tym warszawski bootleg z 2013 r. utrzymany w klimacie jak wyżej. Terrordome? Nawet laik powinien zafundować sobie porcję Terrordome’owskiego koksu na pobudzenie, bo naprawdę warto! Szczegóły: www.terrordome.net.pl

 

 

 

KB, www.muzycznyelblag.pl, 26.06.2015, ©

 • Encyklopedia w Teraz Rocku

  Polecamy najnowszą recenzję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w lutowym wydaniu (pisma rockowego) Teraz Rock – „Na ponad 400 stronach autor z niezwykłą drobiazgowością opisał uniwersum rockowe, Elbląga. Książka zainteresuje przede wszystkim osoby związane z Elblągiem, ale nie tylko, bo stamtąd pochodzą przecież Wanda Kwietniewska, Wojtek Balczun z Chemii, deathmetalowe ekipy Trauma i Demise czy punkowcy z Trepanacji Czaszki".

  czytaj więcej
 • Loopcyfer

  Solowy projekt założony w 2015 roku przez Pawła „Lutzy” Poźniaka – śpiew, gitara, klawisze, komputer. W 2015 r. wystąpił podczas „Śniadania na trawie” na terenie Centrum Sztuki Galeria EL z akompaniamentem Macieja „Very” Olewniczaka – klawisze i Wiktora Piskorza – perkusja. Podczas koncertu zaprezentowali utwory: „Melayna” (Worm), „Tór de franz” (Melayna), „Snitch” i „Koty”.  W październiku 2017 r. Loopcyfer wystąpił na Halloween Party po wernisażu Janusza „Gore77” Kozaka w klubie Mjazzga. Na swoim koncie ma także zarejestrowany własnym sumptem wideoklip do piosenki „Ekrany” opublikowany w serwisie YouTube.

  czytaj więcej
 • Kiev Office – „Nordowi Môl”, Halo Kultura, 2020, (CD)

  Wychodzi na to, że nową dekadę XXI w. warto umuzykalnić sobie nowym albumem gdyńskiego Kiev Office. Nadmorscy rzemieślnicy gitarowych dźwięków zabierają nas w podróż zmienną jak notowania na giełdzie. Ten zespół chyba nigdy nie zaniżył poprzeczki. Nigdy nie nudziłem się słuchając ich płyt. Różnorodność, nostalgia, hałas, przestrzeń, udana produkcja... Oni zawsze wiedzieli jak podnosić na duchu. Z worka nieszablonowych rozwiązań brzmieniowych nawiązujących do klasyków gatunków... Co za wyświechtana formułka! Ten (kolejny) album jest zwyczajnie udany!

  czytaj więcej
 • Jogurtowa kooperacja

  Tym razem będzie o muzyce, sukcesach przeciekających przez palce, mediach, a także o obrazach i... „sejmowych ogórach”. Panie i panowie: Jarosław „Jogurt”/„Yoga” Polański pierwszy elbląski raper/traper na kiszonym kwasie!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu MORS UG

  Dzisiaj o godz. 18 usłyszycie o „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w audycji Raport Literacki emitowanej w akademickim Radiu MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad z autorem książki przeprowadzi Jakub Ruźniak. Zapraszamy do słuchania przez sieć! Wyemitowano nagrania: Pies – „Kot” (TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2) oraz The Lollipops – „Long Way Home” (Muzyczna Warmia i Mazury).

  czytaj więcej