Nowości z krakowskiego Defense Records podesłane przez ekipę z Terrordome to wydany 15 maja 2015 roku album „Machete Justice” charakteryzujący się gangsterskim sex shopem oraz dawką brutalnego crossover thrash metalu na najwyższych obrotach, który rzeczywiście potrafi podniecić zakurzony „compact disc players” oraz rozjechać koncertowo na których zapewne musi być niezły młyn i skoki ze sceny jak na setach Acid Drinkers czy The Exploited do których Terrordome ciągnie mnie porównawczo.
Nic dziwnego, że płyta trwa zaledwie 30 minut gdyż wszyscy zasuwają z prędkością karabinu maszynowego, ale taka porcja w zupełności wystarczy aby skruszyć mury i oddzielić ziarno od plew. Zawartość nadesłanego krążka wzbogaca tradycyjna porcja flyersów, a więc dwustronny plakat, ulotki drukowane i ksero (stara Do It Yourself’owa szkoła), różne wzory naklejek grupy i produkcji z Defense Records. W gąszczu nadesłanych materiałów wyłapałem jeszcze promocyjny krążek „We’ll Show You Bosch, Mitch!” będący kompilacją wcześniejszych wydawnictw Terrordome zawierający łącznie 28 utworów w tym warszawski bootleg z 2013 r. utrzymany w klimacie jak wyżej. Terrordome? Nawet laik powinien zafundować sobie porcję Terrordome’owskiego koksu na pobudzenie, bo naprawdę warto! Szczegóły: www.terrordome.net.pl
KB, www.muzycznyelblag.pl, 26.06.2015, ©
W najnowszym wydaniu czasopisma Metal Hammer (09.2024) przeczytacie m.in. najnowszą recenzję książki Elbląska Encyklopedia Muzyczna autorstwa Macieja Krzywińskiego (Metal Hammer). Czasopismo do nabycia w salonach prasowych i w Internecie.
czytaj więcejHerbaciarnię, kawiarnię i restaurację Kaliningrad otworzono w lipcu 1979 roku przy ul. 12 Lutego. Organizowano w niej m.in. dyskoteki i dancingi na których występowały nie tylko elbląskie zespoły. Obecnie funkcjonuje tam Bar & Restauracja Kalinka.
czytaj więcejAutomaty muzyczne „Meloman” i „Fonica” tzw. „szafy grające” były produkowane w latach 60. i 70. XX wieku, przez Łódzkie Zakłady Radiowe „Fonica” Unitra przy ul. Wróblewskiego 16/18 w Łodzi. Na przestrzeni lat wyprodukowano modele: M-110, M-120, M-122, M-123. Automaty muzyczne odtwarzały singlowe płyty winylowe (45 obrotów na minutę). W Elblągu funkcjonowały w kawiarniach, restauracjach, klubach, barach i stołówkach.
czytaj więcejPrzedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego „Baltona” założono w 1946 roku. W latach 80. XX wieku, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego (WPHW) i Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego (PHZ) „Baltona” S.A., otworzyli w Elblągu nowy sklep towarowy. W sklepach wolnocłowych (Duty Free Shops) „Baltony” dostępny był sprzęt radiowo-telewizyjny, magnetofony i gramofony m.in. firm Fischer, Hitachi, Otake, Schneider, Sony. Kasety magnetofonowe, płyty winylowe, aparaty fotograficzne, a także papierosy, alkohole, słodycze, napoje, warzywa i owoce.
czytaj więcejW sobotę (11.05) o godz. 8:30 w magazynie reporterów radia ESKA Elbląg 94,1 FM, posłuchacie rozmowy Krzysztofa Jaworskiego z Krzysztofem Bidzińskim na temat nowego wydania „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”. Słuchajcie także w Internecie.
czytaj więcej