archiwum

Recenzje

Trauma – „Craving For...”/Offence – „Holy Vermin”, DP, 2015

Dziesiąta pozycja w katalogu Deformeathing Production to wydany w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy siedmiocalowy splatter vinyl zawierający dwa utwory Traumy i Offence. Nagranie „Craving For...” Traumy w innej wersji poznaliśmy już na mini albumie „Hamartia” wydanym w 2006 r. przez Empire Records. Wersja ze splitu zawiera filmowy, symfoniczny wstęp. Z kolei „Holy Vermin” grupy Offence został specjalnie zarejestrowany na to wydawnictwo w 2014 r. Początek utworu tak jak w przypadku Traumy, również jest nasycony hipnotyczną zagrywką dającą oddech przed bezlitosną dawką gitarowej rzezi.


Oba utwory to solidna porcja m.in. death metalu, który wydany w kolekcjonerskiej formie powinien znaleźć miejsce w zbiorach fanów. Warto spieszyć się z zakupem, bowiem 500 egz. to raczej niewiele i wkrótce wydawnictwo może przerodzić się w kolekcjonerski fetysz i straszyć ceną na aukcjach internetowych. Polecam!

  

Płyta do nabycia: http://deformeathing.com/index.php/trauma-offence-craving-for-holy-vermin-ep-splatter.html

 

 

 

 

KB, www.muzycznyelblag.pl, 1.06.2015

  • Kaliningrad herbaciarnia restauracja

    Herbaciarnię, kawiarnię i restaurację Kaliningrad otworzono w lipcu 1979 roku przy ul. 12 Lutego. Organizowano w niej m.in. dyskoteki i dancingi na których występowały nie tylko elbląskie zespoły. Obecnie funkcjonuje tam Bar & Restauracja Kalinka.

    czytaj więcej
  • Automat Muzyczny Meloman Fonica Unitra

    Automaty muzyczne „Meloman” i „Fonica” tzw. „szafy grające” były produkowane w latach 60. i 70. XX wieku, przez Łódzkie Zakłady Radiowe „Fonica” Unitra przy ul. Wróblewskiego 16/18 w Łodzi. Na przestrzeni lat wyprodukowano modele: M-110, M-120, M-122, M-123. Automaty muzyczne odtwarzały singlowe płyty winylowe (45 obrotów na minutę). W Elblągu funkcjonowały w kawiarniach, restauracjach, klubach, barach i stołówkach.

    czytaj więcej
  • Baltona. Sklepy wolnocłowe (Duty Free Shops)

    Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego „Baltona” założono w 1946 roku. W latach 80. XX wieku, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego (WPHW) i Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego (PHZ) „Baltona” S.A., otworzyli w Elblągu nowy sklep towarowy. W sklepach wolnocłowych (Duty Free Shops) „Baltony” dostępny był sprzęt radiowo-telewizyjny, magnetofony i gramofony m.in. firm Fischer, Hitachi, Otake, Schneider, Sony. Kasety magnetofonowe, płyty winylowe, aparaty fotograficzne, a także papierosy, alkohole, słodycze, napoje, warzywa i owoce.

    czytaj więcej
  • Encyklopedia w Radiu ESKA 94,1 FM

    W sobotę (11.05) o godz. 8:30 w magazynie reporterów radia ESKA Elbląg 94,1 FM, posłuchacie rozmowy Krzysztofa Jaworskiego z Krzysztofem Bidzińskim na temat nowego wydania „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej”. Słuchajcie także w Internecie.

    czytaj więcej
  • Encyklopedia w Polskim Radiu Elbląg 103,4 FM

    O planach wydawniczych szóstej edycji „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” posłuchacie 9 maja o godz. 8:15 w audycji historycznej „Elbląg wczoraj, Elbląg dziś”, w rozmowie Michaliny Rozbickiej z Krzysztofem Bidzińskim w Polskim Radiu Elbląg 103,4 FM. Słuchajcie także przez Internet.

    czytaj więcej