archiwum

Wywiady

Dźwiękowy najazd stoczniowców

Szybki wywiad z Michałem Miegoniem z The Shipyard, Kiev Office przed koncertem (27.09) w Elblągu. Polecane dźwięki!


Krzysztof Bidziński: Jaki materiał zaprezentujecie na najbliższym koncercie w elbląskiej Mjazzdze?

 

Michał Miegoń: Zagramy niemalże w całości nasz najnowszy album „Water on Mars” i oczywiście oczekiwane przez publiczność starsze piosenki. Kto widział nas poprzednio, ten wie, że nie oszczędzamy się w boju. Co ciekawe, materiał z „Water on Mars” częściowo po raz pierwszy prezentowaliśmy właśnie w Mjazzdze na naszym poprzednim koncercie. Niektóre numery graliśmy tu po raz pierwszy – przyjęcie było gorące – mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo : )

 

To już chyba twój czwarty kontakt z elbląską publicznością. Jak oceniasz ich poziom zaangażowania w pochłanianie dźwięków gdyńskich najeźdźców?

 

Policzyłem – szósty! Elbląg zawsze ma świetną aurę jeśli chodzi o prezentowanie muzyki na żywo. Publiczność jest skupiona, ale nie bez przesady – istnieje spora doza spontaniczności. Co ważne, wydaje mi się, że w dobie kiedy kluby narzekają na frekwencję, Elbląg może pochwalić się wierną w chodzeniu na koncerty grupą osób, która nie jest wcale mała. Widać to po obfitej ofercie koncertowej, choćby Mjazzgi.

 

Zdradź najbliższe plany studyjne i koncertowe The Shipyard, Kiev Office i innych najbardziej aktywnych projektów w których uczestniczysz.

 

Z The Shipyard zapewne będziemy powoli szykować nowy materiał. Już teraz zaczynamy myśleć nad nowymi utworami, choć wciąż pochłania nas promocja „Water on Mars” – właśnie wydaliśmy trzeciego singla z płyty – utwór „But Everything”, który będzie można usłyszeć niebawem w radiostacjach. 24 października wychodzi nowa płyta Kiev Office „Statek Matka”, którą będziemy promować na koncertach, a zimą ukaże się płyta formacji Bubble Chamber w której obsługuję instrumenty elektroniczne, także praca wre, nie ma miejsca na chwilę nudy : )

 

Dzięki za rozmowę. Życzę udanego koncertu!

 

 

Wywiad przeprowadzony 26 września 2014, ©

 

 

Wideo: The Shipyard - So Much To Win

 

 

Przeczytaj recenzje albumów:


 

The Shipyard – „Teleportacja” / „Święto Strachów”

The Shipyard – „We Will Sea”

The Shipyard – „Downtown”

 

 • Encyklopedia w Teraz Rocku

  Polecamy najnowszą recenzję „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w lutowym wydaniu (pisma rockowego) Teraz Rock – „Na ponad 400 stronach autor z niezwykłą drobiazgowością opisał uniwersum rockowe, Elbląga. Książka zainteresuje przede wszystkim osoby związane z Elblągiem, ale nie tylko, bo stamtąd pochodzą przecież Wanda Kwietniewska, Wojtek Balczun z Chemii, deathmetalowe ekipy Trauma i Demise czy punkowcy z Trepanacji Czaszki".

  czytaj więcej
 • Loopcyfer

  Solowy projekt założony w 2015 roku przez Pawła „Lutzy” Poźniaka – śpiew, gitara, klawisze, komputer. W 2015 r. wystąpił podczas „Śniadania na trawie” na terenie Centrum Sztuki Galeria EL z akompaniamentem Macieja „Very” Olewniczaka – klawisze i Wiktora Piskorza – perkusja. Podczas koncertu zaprezentowali utwory: „Melayna” (Worm), „Tór de franz” (Melayna), „Snitch” i „Koty”.  W październiku 2017 r. Loopcyfer wystąpił na Halloween Party po wernisażu Janusza „Gore77” Kozaka w klubie Mjazzga. Na swoim koncie ma także zarejestrowany własnym sumptem wideoklip do piosenki „Ekrany” opublikowany w serwisie YouTube.

  czytaj więcej
 • Kiev Office – „Nordowi Môl”, Halo Kultura, 2020, (CD)

  Wychodzi na to, że nową dekadę XXI w. warto umuzykalnić sobie nowym albumem gdyńskiego Kiev Office. Nadmorscy rzemieślnicy gitarowych dźwięków zabierają nas w podróż zmienną jak notowania na giełdzie. Ten zespół chyba nigdy nie zaniżył poprzeczki. Nigdy nie nudziłem się słuchając ich płyt. Różnorodność, nostalgia, hałas, przestrzeń, udana produkcja... Oni zawsze wiedzieli jak podnosić na duchu. Z worka nieszablonowych rozwiązań brzmieniowych nawiązujących do klasyków gatunków... Co za wyświechtana formułka! Ten (kolejny) album jest zwyczajnie udany!

  czytaj więcej
 • Jogurtowa kooperacja

  Tym razem będzie o muzyce, sukcesach przeciekających przez palce, mediach, a także o obrazach i... „sejmowych ogórach”. Panie i panowie: Jarosław „Jogurt”/„Yoga” Polański pierwszy elbląski raper/traper na kiszonym kwasie!

  czytaj więcej
 • Encyklopedia w Radiu MORS UG

  Dzisiaj o godz. 18 usłyszycie o „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” w audycji Raport Literacki emitowanej w akademickim Radiu MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad z autorem książki przeprowadzi Jakub Ruźniak. Zapraszamy do słuchania przez sieć! Wyemitowano nagrania: Pies – „Kot” (TERAZ MY, Reszta Może Poczekać 2) oraz The Lollipops – „Long Way Home” (Muzyczna Warmia i Mazury).

  czytaj więcej